Maska na tvár môže vyriešiť veľa problémov pleti

Fotenie modelkyAko často sa staráte o svoju pleť? Doprajete jej hĺbkovú starostlivosť aspoň raz do týždňa? Veľakrát si naplánujeme, že teraz už naozaj začneme s pravidelnými kúrami. No vždy nás premôže buď lenivosť alebo nám do toho skočí niečo iné. Naša pokožka na tvári je dennodenne vystavovaná škodlivým vplyvom, a preto je nutné venovať jej zvýšenú pozornosť. V dôsledku toho dochádza k upchávaniu pórov, k vzniku vyrážok, čiernych bodiek, masteniu alebo naopak vysúšaniu pleti. Stráca farbu, pružnosť, jemnosť. Je jednoducho unavená a vyčerpaná. Preto, minimum, čo môžete urobiť, je sa jej povenovať. Vyzerať a cítiť sa lepšie nebude len vaša pokožka, ale aj vy samotná. A to už napríklad aj po jednej maske na tvár.

Problémy pleti a ich príčiny

S ľudskou pokožkou sa spája veľa problémov. Tie závisia od veku, stravovania, životného štýlu, zdravia atď. S pribúdajúcim vekom začínajú pribúdať aj vrásky, pokožka tváre začína ochabovať, a preto sa snažíme o omladenie pleti. Stravovanie, životný štýl a zdravotný stav majú na svedomí hlavné odstrániteľné nedostatky. Ide hlavne o čierne bodky, vyrážky (aj podkožné), akné, upchaté póry…nesprávnou starostlivosťou vám môžu na tvári vzniknúť červené fľaky, jazvy po akné či iné komplikácie.

Našťastie aj tie môžete pomocou rôznych prostriedkov zjemniť alebo úplne odstrániť. Jedným z riešení je aj maska na tvár. Pokiaľ je ale príčinou akné zdravotná stránka, napríklad hormonálne zmeny, vtedy pre vás bude najúčinnejšia liečba pomocou liekov na predpis. Ako podporu v liečení a odstraňovaní problémov pokožky ale môžete využiť aj iné produkty, ak vám to vyslovene nezakáže lekár.

Ako sa týchto problémov zbaviť?

Čierne bodky, podkožné vyrážky, ale aj akné či vrásky predstavujú pre človeka, ktorý nimi trpí výrazný problém a preto je logické, že sa zamýšľa nad tým ako sa ich zbaviť. Možnosti je neúrekom. Najťažšie ale býva nájsť tú správnu. Najviac ľudí si cista tvarzvolí pleťovú masku na tvár, pretože to považujú za účinnejšie a možno aj zábavnejšie riešenie odstraňovania týchto problémov.

Podstatným je ale poznať svoj typ pokožky, pretože reakcie na rôzne zložky špeciálnych produktov môžu byť rôzne. Ak máte citlivú pokožku alebo suchú, nekupujte si produkty na mastnú normálnu pokožku a zas naopak. Výsledky by vtedy nemuseli byť také, ako očakávate. Po výbere vhodnej pleťovej masky vašu tvár stačí hĺbkovo čistiť raz týždenne. Niektorí výrobcovia uvádzajú aj raz za dva týždne kvôli silnému zloženiu produktov.

Akú masku na tvár si vybrať?

Už v predchádzajúcom odseku sme uviedli, že najprv podľa typu pokožky a potom podľa typu problému. Na trhu toho máte na výber skutočne veľmi veľa. Prvým delením týchto produktov je výber na základe spôsobu ich použitia : zmývateľné, zlupovacie alebo látkové. Zmývateľná maska na tvár je najlepšia na hĺbkové čistenie pleti, vyživí ju, hydratuje, rozjasní, zmierni prebiehajúce zápaly (v povrchových aj podkožných vyrážkach a v upchatých póroch). Pokiaľ obsahuje aj píling (drobné drsné čiastočky), pokožku vám „vydrhne“ a zjemní vďaka tomu, že odstráni odumreté bunky.

Najväčšej obľube súčasnosti sa ale teší kórejská čierna zlupovacia maska na póry, ktorej výsledky uvidíte už pri prvom použití. Na pleť sa doslova nalepí, takže pri jej odstraňovaní krásne uvidíte odstránené čierne bodky z nosa, brady, líc, čela. Zmierni sa vám rozsah vyrážok, pokožka bude jemná, bez zbytočných odumretých častí, ktoré len póry viac zapchávajú. Samozrejme čierna kórejská maska na tvár proti čiernym bodkám nie je jediná zlupovacia. Ďalším trendom je aj zlatá maska, ktorá vašu tvár hĺbkovo vyživí.

Látkové masky na tvár sú jedny z najpohodlnejších metód hĺbkového čistenia. Ide o jednotlivo balené časti látky, ktoré sú napustené rôznymi účinnými látkami bohatými na množstvo vitamínov. Tie vašej pokožke len pomáhajú. Pozitívne pôsobia hlavne na povrchové aj podkožné hnisavé vyrážky na tvári, to znamená aj okolo úst, na čele, na nose, na krku…a rovnako prospievajú k omladeniu pleti.

Starostlivosť o pleť po aplikácii masky

Sú rôzne typy produktov, niektoré výslovne zakazujú aplikáciu iných produktov na tvár po odstránení masky, iné zas odporúčajú aplikovať aj niečo iné. Najčastejšie krém, ktorý pôsobí na váš problém, ale ktorý zároveň vašu pokožku dostatočne vyživí a v čistení pokračuje. Krémy sa už nezvyknú zmývať, ale nechávajú sa pôsobiť.

Domáce masky na tvár

Určite ste sa už počuli aj o možnostiach si vyrobiť svoj unikátny čistiaci prípravok u vás doma. Na základe vlastných skúseností to ale neodporúčame, hlavne pokiaľ ide o také recepty, ktoré obsahujú lepidlo či iné bežne pre pokožku škodlivé látky. zena s maskouPokiaľ je ale zloženie prírodné, to znamená, obsahuje zeleninu, ovocie, uhorku, prírodný biely jogurt či podobné látky, toto určite problém nepredstavuje. Ale je diskutabilné, či má bezpečná domáca maska na tvár rovnaký účinok ako produkty, za ktoré by ste si zaplatili. Určite viac výsledkov spozorujete práve pri tých odbornejších prípravkoch.

Nech sa už pasujete s akýmkoľvek problémom, či už ide o upchaté póry, čierne bodky, povrchové alebo podkožné hnisavé vyrážky, strata pružnosti a zdravej farby, vrásky, ochabnutie, dnešná doba prináša mnoho možností na jeho vyriešenie a odstránenie. Jedným z najúčinnejších je aj maska na tvár, ktorá sa sústredí na konkrétny problém. Väčšina z nich ale toho vyrieši oveľa viac, akoby ste možno čakali. Dôležité je ale rešpektovať pokyny a určite to s jej aplikáciou a hĺbkovou starostlivosťou o pleť nepreháňať. Všetkého veľa škodí a v tomto prípade raz týždenne maximálne stačí (ak nejde o odbornú liečbu a lekár vám neodporučil ináč).

Pár tipov na domáce masky nájdete aj v tomto linku https://www.wikihow.com/Make-All-Natural-Face-Masks.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *